Kup 3 produkty a 1 máš ZDARMA + doprava ZDARMA
Přidej si 4 zelené nebo barevné potraviny do košiku. Sleva se automaticky odečte. :)
Akné
Co je akné a jak vzniká?
Akné je zánětlivý proces, kterému předchází ucpání vývodu mazové žlázy. K tomu nejčastěji dochází vlivem působení hormonů androgenů a vlivem dalších faktorů, kvůli kterým žláza produkuje nadměrné množství mazu. Toto prostředí je pak přímo ideální pro množení bakterií, tou je nejčastěji Propionibacterium acnes, na jejíž přítomnost tělo reaguje zánětlivým procesem, který se projevuje zarudnutím místa, jeho otokem a bolestí. Výsledkem jsou ony nevzhledné pupínky.
Jaké jsou příčiny vzniku akné?
Na rozvoj akné může mít vliv mnoho faktorů jako je např.: strava, stres, kouření, nevhodná péče o pleť, léky a hormony
V dnešní moderní době se nejčastěji tento problém řeší pomocí léků, kosmetiky a nebo estetických zákroků (laser, peeling, microneedling). Tyto metody pomáhají zmírnit symptomy a popřípadě zahojit jizvy vzniklé po zánětlivém vřídku. Avšak skoro žádná z těchto metod neřeší příčinu, která akné způsobuje.
Jak můžou zelené potraviny pomoct?
Příčina akné může souviset s nesprávnou životosprávou, překyselením organismu přispívající k zánětům, poruchou imunitního systému nebo bakteriálním podráždění pokožky. Ječmen a chlorella představují komplexní a preventivní opatření tohoto problému.
Zelené potraviny nám pomáhají vyplavovat toxiny z těla a dodávají nám biologický aktivní látky včetně velkého množství chlorofylu, aminokyselin, vitamínů A, B1, B2, B3, B5, B6, C, E, K, betakarotenu, kyseliny listové, vápníku, hořčíku, zinku, železa, fosforu, draslíku, sodíku. Představují tak revoluci ve stravování, která je bohatá taktéž na enzymy.
Obrázek zobrazuje akné před a po užívání zelených potravin. Ječmen a chlorella byly užívány pravidelně 4 týdny.
Ekzém
Co je ekzém a jak vzniká?
Ekzém je svědivý zánět kůže (dermatitida), který se vyskytuje v populaci už od dětského věku. Ekzém se projevuje jako zánětlivá, červená svědící ložiska na kůži a často se mohou objevovat mokvající puchýřky. Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže a barevné změny kůže.
Jaké jsou příčiny vzniku ekzému?
Zánět je neinfekční ale na narušené pokožce se často mohou šířit infekce (zlatý stafylokok, streptokoky apod.). Ekzém může být alergického nebo nealergického původu. Alergický ekzém je častější - nazývá se atopický ekzém a vzniká reakcí na různé alergeny. Mezi nejčastější patří potraviny, pyly, zvířata, prach, peří, roztoče, chemikálie a léky. Mezi provokující faktory zhoršující ekzém patří stres, výkyvy teplot, další záněty v těle, hormonální změny, vystavení těla chemikáliím a lékům.
Jak můžou zelené potraviny pomoct?
Zelené potraviny - ječmen a chlorella působí jako adaptogeny. To znamená, že podporují normální funkce imunitního systém a pomáhají léčit nesprávné reakce na alergeny. Zásadní je jejich protizánětlivý efekt a regenerace kůže. Konzumace zelených potravin vede obvykle k celkově lepší kvalitě pokožky a ke snížení její přecitlivělosti. Podpora imunitního systému pomáhá vyřešit infekce na poškozené kůži.
Zelené potraviny celkově zvyšují odolnost těla a psychiky. Tento proces způsobí přiměřené reakce na celkové dráždící vlivy a taktéž mají významný vliv na prostředí střev a skladbu mikroflóry. Působí tak současně ve více rovinách a pomáhají ekzém řešit na úrovni příčin. Rychlost a míra zlepšení je individuální, u každého uživatele hrají roli i různé další faktory (např.psychosomatické souvislosti).
Oslabený imunitní systém
Proč je imunita pro nás důležitá?
Imunita je schopnost organismu bránit se proti patogenům pocházejících jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního prostředí organismu (virus, bakterie, nádorová buňka). Imunita spouští imunitní odpověď organismu vůči patogenům. Oslabená imunita má za následek častější infekční onemocnění, jako jsou různé virózy, chřipka, bakteriální infekce jako je angína, ale i gynekologické potíže nebo záněty močových cest.
Jak zlepšení imunity” vypadá v praxi?
V oblasti virových a bakteriálních onemocnění se dostáváme do stavu, kdy jsme nemocní mnohem méně často než dříve. Nejvíce na sobě takovou změnu poznají jedinci, kteří byli dosud často nemocní, ať jde o děti, nebo o dospělé. Dalším efektem je výrazně kratší průběh nemoci a rekonvalescence. I když se infekce nám infekce někdy nevyhnou, tělo je zjevně zvládá lépe.
Podpoření imunity znamená, že tělo využije schopnost regenerace a samolěčení. Zlepšení imunity patří mezi nejrychlejší a nejčastější účinky, které u sebe po přidání zelených potravin do jídelníčku dokážeme zaznamenat.
Jak můžou zelené potraviny pomoct?
Nejjednodušeji bychom to mohli definovat takto: Dobře vyčištěné a vyživené tělo funguje lépe. Týká se to všech orgánů a pochodů v těle, včetně imunity. Taktéž imunita je tvořena buňkami, ovlivňovanými vnějšími faktory, v čele se stravou a životosprávou. Stejně je to s ostatními buňkami našeho těla. Při hlubším pohledu pak samozřejmě dokážeme popsat více oblastí, ve kterých se ječmen a chlorella zapojují do podpory silné a zdravé obranyschopnosti.
- Podpora slizniční imunity a tvorby IgA protilátek.
- Větší množství IgA v mateřském mléce pro ochranu dítěte.
- Zlepšení mikrobiomu střev a tím pozitivní vliv na imunitu i autoimunitní reakce.
- Vysoký obsah chlorofylu - antibiotické působení.
- Chlorellin v chlorelle - přírodní antibiotikum.
- Imunomodulační efekt - podpora správné funkce buněk imunitního systému.
- Prevence rozvoje cytokinové bouře - přehnané reakce na infekci.
- Dodání vitamínů a minerálů důležitých pro normální funkci imunity.
- Podpora psychiky a snížení hladiny stresových hormonů, které imunitu snižují”.
Na správném fungování imunitního systému se pak podílí i další faktory, které ne vždy dokážeme vědecky podchytit, nebo jsme je zatím poznali jen částečně. Stále nové poznatky máme z oblasti výzkumu zelených potravin. Už teď ale víme, že ječmen a chlorella jsou pro imunitu skvělé. Nejsou zázračným lékem - i s nimi můžeme onemocnět, protože na nás působí i další faktory. Vždy jsou ale pro tělo velkou oporou a je dobré po nich sáhnout v rámci prevence a podpory léčby infekcí.