ekzém

Ekzém


Co je ekzém a jak vzniká?

Ekzém je svědivý zánět kůže (dermatitida), který se vyskytuje v populaci už od dětského věku. Ekzém se projevuje jako zánětlivá, čevená svědící ložiska na kůži a často se mohou objevovat mokvajicí puchýřky. Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže a barevné změny kůže.

Jaké jsou příčiny vzniku ekzému?

Zánět je neinfekční ale na narušené pokožce se často mohou šířit infekce (zlatý stafylokok, streptokoky apo). Ekzém může být alergického nebo nealergického původu. Alergcký ekzém je častější - nazývá se atopický ekzém a vzniká reakcí na různé alergeny. Mezi nejčastější patří potraviny, pyly, zvířata, prach, peří, roztoče, chemikálie a léky. Mezi provokující faktory zhoršující ekzém patří stres, výkyvy teplot, další záněty v těle, hormonální změny, vystavení těla chemikáliím a lékům. 

Jak můžou zelené potraviny pomoct? 

Zelené potraviny - ječmenchlorella působí jako adaptogeny. To znamená, že podporují normální fuknce imunitního systém a pomáhají léčit nesprávné reakce na alergeny. Zásadní je jejich protizánětlivý efekt a regenerace kůže. Konzumace zelených potravin vede obvykle k celkově lepší kvalitě pokožky a ke snížení její přecitlivělosti. Podpora imunitního systému pomáhá vyřešit infekce na poškozené kůži.

Zelené potraviny celkově zvyšují odolnost těla a psychiky. Tento proces způsobí přiměřené reakce na celkové dráždící vlivy a taktéž mají významný vliv na prostředí střev a skladbu mikroflóry. Působí tak současně ve více rovinách a pomáhají ekzém řešit na úrovni příčin. Rychlost a míra zlepšení je individuální, u každého uživatele hrají roli i různé další faktory (např.psychosomatické souvislosti). ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů