ekzém

Ekzém

Co je ekzém a jak vzniká?
Ekzém je svědivý zánět kůže (dermatitida), který se vyskytuje v populaci už od dětského věku. Ekzém se projevuje jako zánětlivá, červená svědící ložiska na kůži a často se mohou objevovat mokvající puchýřky. Pro chronickou formu je typické zhrubnutí kůže a barevné změny kůže.

Zánět je neinfekční ale na narušené pokožce se často mohou šířit infekce (zlatý stafylokok, streptokoky apod.). Ekzém může být alergického nebo nealergického původu. Alergický ekzém je častější - nazývá se atopický ekzém a vzniká reakcí na různé alergeny. Mezi nejčastější patří potraviny, pyly, zvířata, prach, peří, roztoče, chemikálie a léky. Mezi provokující faktory zhoršující ekzém patří stres, výkyvy teplot, další záněty v těle, hormonální změny, vystavení těla chemikáliím a lékům.

Příčiny

  • Alergie
  • Infekce (zlatý stafylokok, streptokok apod.)
  • Stres
  • Výkyvy teplot
  • Záněty v těle
  • Hormonální změny
  • Vystavení těla chemikáliím a lékům

Jak můžou zelené potraviny pomoct?

Zásadní je jejich protizánětlivý efekt a regenerace kůže. Zelený ječmenchlorella působí jako adaptogeny. To znamená, že podporují normální funkce imunitního systém a pomáhají léčit nesprávné reakce na alergeny. Podpora imunitního systému pomáhá vyřešit infekce na poškozené kůži.
Konzumace zelených potravin vede obvykle nejen k celkově lepší kvalitě pokožky a ke snížení její přecitlivělosti, ale také zvyšuje odolnost těla a psychiky. Tento proces způsobí přiměřené reakce na celkové dráždící vlivy a taktéž mají významný vliv na prostředí střev a skladbu mikroflóry. Působí tak současně ve více rovinách a pomáhají ekzém řešit na úrovni příčin. Rychlost a míra zlepšení je individuální, u každého uživatele hrají roli i různé další faktory např.psychosomatické souvislosti a imunitní systém.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů