proč ječmen a chlorella

Proč ječmen a chlorella

proč ječmen a chlorella

Proč ječmenchlorella? Čím se liší od ostatních superpotravin?

Definice superpotravin není jasně daná, ale většinou se jedná o takové potraviny, které vynikají v obsahu jedné nebo více látek prospěšných pro naše zdraví. S ječmenem a chlorellou je to však jinak, jelikož jsou bezpečné a obsahují komplexní škálu živin. Dodají tak našemu tělu téměř vše, co potřebuje. Můžeme je jíst dlouhodobě a nelze se s nimi předávkovat.

Chlorella

Chlorella

Řasy jsou základem potravního řetězce ve vodě a podobně jako traviny představují pro naše tělo cenný nutriční podklad. Chlorella pyrenoidosa se osvědčila ve výživě lidí a zvířat – vyniká velkým zdravotním přínosem a dlouhou historií konzumace. Stejně jako u travin je zde jeden problém: naše tělo nedokáže rozložit pevnou buněčnou stěnu. Musíme proto buněčnou stěnu narušit, abychom se dostali k výživově cennému obsahu buněk chlorelly.

Ječmen

Ječmen

Traviny tvoří základ potravního řetězce pro spousty velkých teplokrevných zvířat na souši, neboť prakticky obsahují všechny základní živiny. Pro člověka jsou však málo dostupné, jelikož náš trávicí trakt nedokáže travní vlákninu zpracovat. Řešení jsme našli ve výrobě nektaru, který se získává z odšťavněných čerstvých mladých listů. Nektar je zbaven vlákniny a je tak mimořádně přínosný a dobře vstřebatelný. Konkrétně ječmen jsme zvolili, protože je pro člověka nejpřínosnější. Dal by se srovnat s pšenicí, která je ovšem chuťově nepříjemná a má svá omezení.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů