oslabený imunitní systém

Oslabený imunitní systém

Proč je imunita pro nás důležitá?

Imunita je schopnost organismu bránit se proti patogenům pocházejících jak z vnějšího prostředí, tak z vnitřního prostředí organismu (virus, bakterie, nádorová buňka). Imunita spouští imunitní odpověď organismu vůči patogenům. Oslabená imunita má za následek častější infekční onemocnění, jako jsou různé virózy, chřipka, bakteriální infekce jako je angína, ale i gynekologické potíže nebo záněty močových cest.

Jak můžou zelené potraviny  pomoct?

Zelený ječmenchlorella pomáhají udržet tělo dobře vyčištěné a vyživené a tím funguje lépe. Týká se to všech orgánů a pochodů v těle, včetně imunity. Taktéž imunita je tvořena buňkami, ovlivňovanými vnějšími faktory, v čele se stravou a životosprávou. Stejně je to s ostatními buňkami našeho těla. Při hlubším pohledu pak samozřejmě dokážeme popsat více oblastí, ve kterých se zelený ječmen a chlorella zapojují do podpory silné a zdravé obranyschopnosti.

Jak zlepšení imunity” vypadá v praxi? 

V oblasti virových a bakteriálních onemocnění se dostáváme do stavu, kdy jsme nemocní mnohem méně často než dříve. Nejvíce na sobě takovou změnu poznají jedinci, kteří byli dosud často nemocní, ať jde o děti, nebo o dospělé. Dalším efektem je výrazně kratší průběh nemoci a rekonvalescence. I když se nám infekce někdy nevyhnou, tělo je zjevně zvládá lépe.
Podpoření imunity znamená, že tělo využije schopnost regenerace a samolěčení. Zlepšení imunity patří mezi nejrychlejší a nejčastější účinky, které u sebe po přidání zelených potravin do jídelníčku dokážeme zaznamenat.

Účinky zeleného ječmene a chlorelly

  • Podpora slizniční imunity a tvorby IgA protilátek.
  • Větší množství IgA v mateřském mléce pro ochranu dítěte. 
  • Zlepšení mikrobiomu střev a tím pozitivní vliv na imunitu i autoimunitní reakce. 
  • Vysoký obsah chlorofylu - antibiotické působení. 
  • Chlorellin v chlorelle - přírodní antibiotikum.
  • Imunomodulační efekt - podpora správné funkce buněk imunitního systému.
  • Prevence rozvoje cytokinové bouře - přehnané reakce na infekci. 
  • Dodání vitamínů a minerálů důležitých pro normální funkci imunity. 
  • Podpora psychiky a snížení hladiny stresových hormonů, které imunitu snižují”.

Další výhody zeleného ječmene a chlorelly

Na správném fungování imunitního systému se pak podílí i další faktory, které ne vždy dokážeme vědecky podchytit, nebo jsme je zatím poznali jen částečně. Stále nové poznatky máme z oblasti výzkumu zelených potravin. Už teď ale víme, že zelený ječmenchlorella jsou pro imunitu skvělé. Nejsou zázračným lékem - i s nimi můžeme onemocnět, protože na nás působí i další faktory. Vždy jsou ale pro tělo velkou oporou a je dobré po nich sáhnout v rámci prevence a podpory léčby infekcí. Prohlédnout si zelené potraviny.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů